Bez Aubameyanga na starcie rundy wiosennej?

907 96dd2d7d41c11b82a4265db66580b236dfc1190b

Ze sporym osłabieniem swojej kadry liczyć się musi na starcie drugiej części sezonu Borussia Dortmund. Najskuteczniejszy snajper drużyny Pierre-Emerick Aubameyang, zamiast przygotowywać się z dortmundczykami do rundy wiosennej, w połowie stycznia będzie bowiem reprezentować swój kraj podczas turnieju o mistrzostwo Afryki.

7-letni napastnik jest filarem reprezentacji Gabonu, która 14 stycznia w meczu z Gwineą Bissau

zainauguruje tegoroczną edycję Pucharu Narodów Afryki. Cały turniej potrwa aż do 5 lutego i niewykluczone, że aż do tego czasu z pomocy Aubameyanga nie będzie mogła skorzystać Borussia.

Dla dortmundczyków byłby to spory cios, biorąc pod uwagę, że Gabończyk znajduje się aktualnie w wyborowej formie strzeleckiej i jesienią, w 21 meczach o stawkę zdobył dla BVB łącznie aż 20 goli, z czego 16 w rozgrywkach Bundesligi.

Puchar Narodów Afryki może okazać się przeszkodą w przygotowaniach do drugiej części sezonu nie tylko jednak dla klubu z

Dortmundu, ale również kilku innych niemieckich pierwszoligowców, którzy również wysłali swoich przedstawicieli na ten turniej.

Najbardziej poszkodowany w tej sytuacji jest FC Schalke 04, którego aż czterech reprezentantów: Eric Maxim Choupo-Moting (Kamerun), Nabil Bentaleb (Algieria), Abdul Rahman Baba (Ghana) oraz Bernard Tekpetey (Ghana) zawalczy na przełomie stycznia i lutego o mistrzostwo Afryki.

dodał: Alexispol, źródło: bundesliga.com/pl, data: 28.12.2016, 12:05
Komentarze (2)
Zaloguj się lub zarejestruj aby móc dodawać komentarze.
400 2421573f7a2eff262dcc5ae6c85ba2b66eb199b0
MarcoBVB09 28.12.2016, 13:50
To może przeszkodzić w zdobyciu nagrody dla najlepszego strzelca. Teraz każdy wygrany mecz jest na wagę złota a bez niego będzie jeszcze trudniej zniwelować przewagę do liderów...
998 621e3db8d25ae7015ed9272244195ac5569e2766
krzysiek273 28.12.2016, 12:15
Jak cała drużyna będzie dobrze przygotowana to nie odczujemy straty Auby gorzej jak zespół dalej będzie bez formy czego w ogóle nie biorę pod uwagę.
  • Tabela
  • Strzelcy
Drużyna M Pkt
1 Bayern 1 3
2 FC Köln 1 3
3 VfL Wolfsburg 1 3
4 Bor. Dortmund 1 3
5 Bor. M'gladbach 1 3
Czat kibiców
Zaloguj się lub zarejestruj aby móc pisać na czacie.
  • Sirinuxson 19.01.2017, 16:06

    Ramos jedną nogą w Granadzie, po pół roku ma przenieść się do Chin.

  • Rafi09 19.01.2017, 10:51

    21.01.2017 godź.15.30 z Werderem

  • Zuziia 18.01.2017, 20:37

    Kiedy najbliższy mecz?

  • MarcoBVB09 18.01.2017, 18:56

    Mora albo Reusa standardowo będą wspierały dobre skrzydła Schurle , Dembele, Pulisic, Kagawa. Trzeba popracować nad defensywą. Kiedy Sokratis odnosi kontuzje brakuje nam lidera w obronie. Bartra nie jest typowym liderem a Ginter się do tego nie nadaje. Oni są dobrzy do wspomagania. Piszczek i Schmercel nie pasują bo za bardzo lecą do przodu i nie zapanują z nad obroną. Na bramce przydałby się jakiś klasowy zmiennik. Weidenfeller to nasza legenda ale latka robią swoje, Myślę że kupienie Horna to dobra opcja. Grunt by Burki szybko wyzdrowiał

  • MarcoBVB09 18.01.2017, 18:50

    Teraz gdy nie ma Auby to każdy typowy napastnik jest na wagę złota. Na razie została nam możliwość wystawienia Reusa na pozycji wysuniętego napastnika. Ale to w ewentualności. Na szczęście mamy bardzo dobrego Emre Mora.

  • Sirinuxson 18.01.2017, 15:08

    Kylian Mbappé na celowniku BVB, niedawno skończył 18 lat, 12 meczów w Ligue 1, 3 gole 6 asyst, 1 mecz w Pucharze Francji i 3 gole, do tego 3 mecze w LM. Bardzo ciekawy napastnik.

  • Sirinuxson 18.01.2017, 14:59

    Ale 12 mln to bardzo dobry interes, zresztą jak każdy z Chińczykami ;)

  • Sirinuxson 18.01.2017, 14:58

    Jeśli to prawda, to na Werder jesteśmy bez napastnika. Obyśmy kogoś znalezli.

  • MarcoBVB09 17.01.2017, 17:04

    Podobno Adrian Ramos został sprzedany do Chin kwota około 12 milionów

  • Sirinuxson 16.01.2017, 09:00

    Oby Gabon szybko odpadł z PNA, Auba jest nam koniecznie potrzebny.

1 »
archiwum chatu
Forum kibiców
Wyniki LIVE
Piątek, 20 stycznia
FT Freiburg 1 - 2 Bayern Munich
Sobota, 21 stycznia
16:30 Augsburg ? - ? Hoffenheim
16:30 Darmstadt ? - ? Borussia Moench...
16:30 Schalke 04 ? - ? Ingolstadt
16:30 Werder Bremen ? - ? Borussia Dortmund
16:30 Wolfsburg ? - ? Hamburger SV
19:30 RasenBallsport ... ? - ? Eintracht Frank...
Niedziela, 22 stycznia
16:30 Bayer Leverkusen ? - ? Hertha Berlin
18:30 Mainz 05 ? - ? FC Cologne