Mecz z Werderem Brema z Burkim w bramce?

881 82d7e144b6f7863e3e14be7916fdb3345d5bbf95
 

Od półtora miesiąca Borussia Dortmund nie może korzystać z pomocy Romana Burkiego. Numer jeden w bramce BVB, w połowie listopada doznał bowiem złamania ręki.Do gry miał powrócić wprawdzie dopiero z początkiem lutego, ale 26-latek liczy, że stanie się to nieco szybciej.

Po powrocie z urlopu moja ręka zostanie raz jeszcze prześwietlona i wtedy też zostanie podjęta ostateczna decyzja, co do terminu mojego powrotu na boisko. Byłoby świetnie, gdyby udało mi się zagrać już w pierwszym meczu po zimowej przerwie w Bremie (21 stycznia, przyp. red.). Będę do tego dążył, ale nie chcę też wytwarzać na sobie dodatkowej presji - powiedział w rozmowie z niemieckim dziennikiem "Bild", Burki.

Doświadczonego Szwajcara, który barwy dortmundzkiego klubu reprezentuje od lipca 2015 roku zabraknie jednak raczej na pewno jeszcze, w kadrze Borussii podczas zimowego zgrupowania w hiszpańskiej Marbelli, na który dortmundczycy udadzą się już 5 stycznia.

- Mam wprawdzie wrażenie, że mogę robić już wszystko tą ręką, ale złamanie nie jest jeszcze całkowicie wyleczone - oświadczył 26-latek.

Na jego powrót do pełni zdrowia czekają i cieszą się w Dortmundzie wszyscy. Nie ma wątpliwości, że z nim w składzie, okupujący aktualnie szóstą lokatę w tabeli niemieckiej ekstraklasy dortmundczycy, wiosną będą jeszcze mocniejsi. Zwłaszcza, że sam Szwajcar zapewnia, iż jego obecna forma jest dużo wyższa niż miało to miejsce w ubiegłym sezonie, w jego pierwszym roku pobytu w Dortmundzie, ukończonego wicemistrzostwem Niemiec.

- Czuję się dużo lepiej niż w minionym sezonie. Odnalazłem się już całkowicie w Dortmundzie - oznajmił Burki.

dodał: Alexispol, źródło: bundesliga.com/pl, data: 28.12.2016, 12:11
Komentarze (4)
Zaloguj się lub zarejestruj aby móc dodawać komentarze.
400 2421573f7a2eff262dcc5ae6c85ba2b66eb199b0
MarcoBVB09 28.12.2016, 13:52
sorry dwa razy klikłem
400 2421573f7a2eff262dcc5ae6c85ba2b66eb199b0
MarcoBVB09 28.12.2016, 13:51
Oby wrócił szybko ale nie za szybko żeby kontuzja nie odnowiła się przy jakiejś interwencji.
400 2421573f7a2eff262dcc5ae6c85ba2b66eb199b0
MarcoBVB09 28.12.2016, 13:51
Oby wrócił szybko ale nie za szybko żeby kontuzja nie odnowiła się przy jakiejś interwencji.
998 621e3db8d25ae7015ed9272244195ac5569e2766
krzysiek273 28.12.2016, 12:16
Niech wraca
  • Tabela
  • Strzelcy
Drużyna M Pkt
1 Bayern 1 3
2 FC Köln 1 3
3 VfL Wolfsburg 1 3
4 Bor. Dortmund 1 3
5 Bor. M'gladbach 1 3
Czat kibiców
Zaloguj się lub zarejestruj aby móc pisać na czacie.
  • Sirinuxson 19.01.2017, 16:06

    Ramos jedną nogą w Granadzie, po pół roku ma przenieść się do Chin.

  • Rafi09 19.01.2017, 10:51

    21.01.2017 godź.15.30 z Werderem

  • Zuziia 18.01.2017, 20:37

    Kiedy najbliższy mecz?

  • MarcoBVB09 18.01.2017, 18:56

    Mora albo Reusa standardowo będą wspierały dobre skrzydła Schurle , Dembele, Pulisic, Kagawa. Trzeba popracować nad defensywą. Kiedy Sokratis odnosi kontuzje brakuje nam lidera w obronie. Bartra nie jest typowym liderem a Ginter się do tego nie nadaje. Oni są dobrzy do wspomagania. Piszczek i Schmercel nie pasują bo za bardzo lecą do przodu i nie zapanują z nad obroną. Na bramce przydałby się jakiś klasowy zmiennik. Weidenfeller to nasza legenda ale latka robią swoje, Myślę że kupienie Horna to dobra opcja. Grunt by Burki szybko wyzdrowiał

  • MarcoBVB09 18.01.2017, 18:50

    Teraz gdy nie ma Auby to każdy typowy napastnik jest na wagę złota. Na razie została nam możliwość wystawienia Reusa na pozycji wysuniętego napastnika. Ale to w ewentualności. Na szczęście mamy bardzo dobrego Emre Mora.

  • Sirinuxson 18.01.2017, 15:08

    Kylian Mbappé na celowniku BVB, niedawno skończył 18 lat, 12 meczów w Ligue 1, 3 gole 6 asyst, 1 mecz w Pucharze Francji i 3 gole, do tego 3 mecze w LM. Bardzo ciekawy napastnik.

  • Sirinuxson 18.01.2017, 14:59

    Ale 12 mln to bardzo dobry interes, zresztą jak każdy z Chińczykami ;)

  • Sirinuxson 18.01.2017, 14:58

    Jeśli to prawda, to na Werder jesteśmy bez napastnika. Obyśmy kogoś znalezli.

  • MarcoBVB09 17.01.2017, 17:04

    Podobno Adrian Ramos został sprzedany do Chin kwota około 12 milionów

  • Sirinuxson 16.01.2017, 09:00

    Oby Gabon szybko odpadł z PNA, Auba jest nam koniecznie potrzebny.

1 »
archiwum chatu
Forum kibiców
Wyniki LIVE
Piątek, 20 stycznia
FT Freiburg 1 - 2 Bayern Munich
Sobota, 21 stycznia
16:30 Augsburg ? - ? Hoffenheim
16:30 Darmstadt ? - ? Borussia Moench...
16:30 Schalke 04 ? - ? Ingolstadt
16:30 Werder Bremen ? - ? Borussia Dortmund
16:30 Wolfsburg ? - ? Hamburger SV
19:30 RasenBallsport ... ? - ? Eintracht Frank...
Niedziela, 22 stycznia
16:30 Bayer Leverkusen ? - ? Hertha Berlin
18:30 Mainz 05 ? - ? FC Cologne