Na kogo trafi Borussia?

Thumbnail

Bardzo prawdopodobne, że Borussia Dortmund w Lidze Mistrzów trafi do grupy śmierci. Możliwymi przeciwnikmi w fazie grupowej są: FC Barcelona, Manchester City i AC Milan. Powód: Borussia najprawdopodobniej będzie losowana tylko z czwartego koszyka i raczej nie trafi na nominalnie słabszych przeciwników.

 

Czwartkowe losowanie będzie bardzo ekscytujace dla Mistrzów Niemiec. O 17.45 w Monaco rozpocznie się losowanie grup Ligi Mistrzów. W ocecnym stanie, przed końcem rundy play-off, Borussia jest rozstawiona w czwartym koszyku i trafi na trzech nominalnie silniejsze zespoły.

 

Aby drużyna Jürgena Klopp trafiła do trzeciego koszyka w trwającej we wtorek i środę rundzie play-off  muszą odpaść trzy drużyny znajdujące się wyżej w rankingu od Borussii. Szanse na to są niewielkie. Po ośmiu latach Borussia wraca do Ligi Mistrzów i może trafić na druzynę Mistrza Hiszpanii - FC Barcelone, angielski Manchester City oraz druzynę z Mediolanu - AC Milan.

 

Nieco "lżejszymi" przeciwnikami dla BVB byłyby kluby: FC Porto, Szachtara Donieck oraz FC Kopenhaga. Podczas losowania grup, kluby nie mogą trafić na inną drużynę z tego samego kraju. Tym samy Borussia uniknie starcia z Bayerem Lverkusen czy Bayernem Monachium.

 

Mecze rozgrywane będą we wtorki i środy od 16 września do 6 grudnia.

 

 

Koszyki Ligi Mistrzów

 

1. Koszyk: FC Barcelona, Manchester United, Chelsea Londyn, Bayern Monachium, Arsenal, Real Madryt, FC Porto, Inter Mediolan

 

2. Koszyk: AC Milan, Olympique Lyon, Szachter Donieck, Valencia, Benfika Lizbona, Villarreal, CSKA Moskwa, Olympique Marsylia

 

3. Koszyk: Zenit St. Petersburg, Ajax Amsterdam, Bayer Leverkusen, FC Kopenhaga, Olympiakos Pireus, Fanaerbahe Stambuł, Manchester City, OSC Lille

 

4. Koszyk: FC Basel, Bate Borysów, Borussia Dortmund, Maccabi Haifa, SSC Napoli, Dinamo Zagrzeb, APOEL Nikozja, Otelul Galati


dodał: Major, źródło: derwesten.de, data: 23.08.2011, 15:13
Komentarze (7)
Zaloguj się lub zarejestruj aby móc dodawać komentarze.
Avatar
Seba03 24.08.2011, 20:08
Fenerbahe wywalone z Ligi Mistrzów za jakąś aferę korupcyjną. Może Wisła zajmie ich miejsce? ;>
Avatar
Sheva 24.08.2011, 00:46
Brain ja był jeszcze dodał: jak barca znów oszuka i będzie symulować to nie ma co patrzeć na LM .
Avatar
Bartek-kibic 24.08.2011, 00:36
"Ale jak znowu Barcelona wygra Ligę mistrzów to nie ma co patrzeć na LM ." - nie rozumiem, mógłbyś to rozwinąć?
Avatar
BrainSlug 23.08.2011, 21:36
Ja myślę że Borussia Dortmund przejdzie przez fazę grupową .
Ale jak znowu Barcelona wygra Ligę mistrzów to nie ma co patrzeć na LM .
Avatar
LEWY7 23.08.2011, 21:09
bendzie Ciezko LM to nie Bundesliga..
Avatar
Seba03 23.08.2011, 20:15
Bardzo bym chciał, aby byli w grupie Wisłą (jeżeli awansuje :p, ale przez te koszyki to nie mozliwe...
Avatar
Bartek-kibic 23.08.2011, 16:02
Kopenhaga? Przecież Kopenhaga nie zagra w LM Chyba, że strzeli mistrzowi Czech, na wyjeździe 3 bramki nie tracąc żadnej Dla mnie grupa marzeń to Lille (mistrz Francji, ale początek sezonu drużyna Ludo Obraniaka ma kiepski), Valencia/Villareal (jako, że wciąż nie wiadomo kiedy ruszą rozgrywki La Liga, oba te zespoły mogą jeszcze potrzebować sporo czasu na złapanie odpowiedniej formy i rytmu meczowego - jakbyśmy trafili na jedną drużynę z tej dwójki to dobrze, jakbyśmy z nimi grali od razu w 1 kolejce, wtedy by była szansa na zwycięstwo) no i Arsenal (Kanonierzy są kompletnie rozbici, pełno kontuzji, odszedł lider i kapitan, Fabregas, dzisiaj pojawiła się oficjalna informacja, że Nasri podpisał już kontrakt z ManCity, czyli kolejne wielkie żądło Arsena Wengera odchodzi... na ew. transfery, które mogłyby załatać te dziury (które według mnie są nie do załatania) Londyńczycy mają nieco ponad tydzień, a to bardzo mało czasu, nie sądzę, żeby w tym roku odegrali jakąś większą rolę w Champions League, jak zresztą i w Premiership).
  • Tabela
  • Strzelcy
Drużyna M Pkt
1 Bayern 17 45
2 VfL Wolfsburg 17 34
3 Bayer Leverkusen 17 28
4 Bor. M'gladbach 17 27
5 FC Schalke 04 17 27
Czat kibiców
Zaloguj się lub zarejestruj aby móc pisać na czacie.
  • Lamps90 22.12.2014, 23:50

    Rok temu Bayern przegrał z Salzburgiem w sparingu 3:0, zawodnikiem meczu został Kampl, który miał asystę, przypadek? ;)

  • Lamps90 22.12.2014, 23:43

    jest na co patrzeć ;)http://www.youtube.com/watch?v=RveBcwR3Tno

  • PrettyBoyKoxik 22.12.2014, 23:21

    Kampl ma bujną blond fryzurę, może być z niego drugi Reus xD

  • tomasz12 22.12.2014, 22:45

    tak aby za kilka lat nie trzeba byłoby kupować dużo tylko dwóch trzech piłkarzy i tyle

  • tomasz12 22.12.2014, 22:45

    trzeba młodych z dużym potencjałem sprowadzać do zespołu juniorskiego

  • psk100 22.12.2014, 22:43

    Czasami na pewno

  • tomasz12 22.12.2014, 22:43

    szkoda że kibice lepsze transfery by przeprowadzi niż zarząd

  • psk100 22.12.2014, 22:41

    Przydałby się na pewno i chyba w miare realny, ale nie jest pewnie w myslach zarządu.

  • tomasz12 22.12.2014, 22:38

    fajnie jakby firmino przyszedł

  • psk100 22.12.2014, 22:34

    prawde mówiąc to nad wszystkim trzeba popracować

1 »
archiwum chatu
Forum kibiców
Wyniki LIVE
Piątek, 19 grudnia
FT Mainz 05 1 - 2 Bayern Munich
Sobota, 20 grudnia
FT Augsburg 2 - 1 Borussia Moench...
FT Bayer Leverkusen 1 - 1 Eintracht Frank...
FT Schalke 04 0 - 0 Hamburger SV
FT VfB Stuttgart 0 - 0 Paderborn
FT Werder Bremen 2 - 1 Borussia Dortmund
FT Wolfsburg 2 - 1 FC Cologne
Niedziela, 21 grudnia
FT Hertha Berlin 0 - 5 Hoffenheim
FT Freiburg 2 - 2 Hannover 96
Sonda B24
Jak oceniasz grę BVB na półmetku sezonu?