Na kogo trafi Borussia?

Thumbnail

Bardzo prawdopodobne, że Borussia Dortmund w Lidze Mistrzów trafi do grupy śmierci. Możliwymi przeciwnikmi w fazie grupowej są: FC Barcelona, Manchester City i AC Milan. Powód: Borussia najprawdopodobniej będzie losowana tylko z czwartego koszyka i raczej nie trafi na nominalnie słabszych przeciwników.

 

Czwartkowe losowanie będzie bardzo ekscytujace dla Mistrzów Niemiec. O 17.45 w Monaco rozpocznie się losowanie grup Ligi Mistrzów. W ocecnym stanie, przed końcem rundy play-off, Borussia jest rozstawiona w czwartym koszyku i trafi na trzech nominalnie silniejsze zespoły.

 

Aby drużyna Jürgena Klopp trafiła do trzeciego koszyka w trwającej we wtorek i środę rundzie play-off  muszą odpaść trzy drużyny znajdujące się wyżej w rankingu od Borussii. Szanse na to są niewielkie. Po ośmiu latach Borussia wraca do Ligi Mistrzów i może trafić na druzynę Mistrza Hiszpanii - FC Barcelone, angielski Manchester City oraz druzynę z Mediolanu - AC Milan.

 

Nieco "lżejszymi" przeciwnikami dla BVB byłyby kluby: FC Porto, Szachtara Donieck oraz FC Kopenhaga. Podczas losowania grup, kluby nie mogą trafić na inną drużynę z tego samego kraju. Tym samy Borussia uniknie starcia z Bayerem Lverkusen czy Bayernem Monachium.

 

Mecze rozgrywane będą we wtorki i środy od 16 września do 6 grudnia.

 

 

Koszyki Ligi Mistrzów

 

1. Koszyk: FC Barcelona, Manchester United, Chelsea Londyn, Bayern Monachium, Arsenal, Real Madryt, FC Porto, Inter Mediolan

 

2. Koszyk: AC Milan, Olympique Lyon, Szachter Donieck, Valencia, Benfika Lizbona, Villarreal, CSKA Moskwa, Olympique Marsylia

 

3. Koszyk: Zenit St. Petersburg, Ajax Amsterdam, Bayer Leverkusen, FC Kopenhaga, Olympiakos Pireus, Fanaerbahe Stambuł, Manchester City, OSC Lille

 

4. Koszyk: FC Basel, Bate Borysów, Borussia Dortmund, Maccabi Haifa, SSC Napoli, Dinamo Zagrzeb, APOEL Nikozja, Otelul Galati


dodał: Major, źródło: derwesten.de, data: 23.08.2011, 15:13
Komentarze (7)
Zaloguj się lub zarejestruj aby móc dodawać komentarze.
Avatar
Seba03 24.08.2011, 20:08
Fenerbahe wywalone z Ligi Mistrzów za jakąś aferę korupcyjną. Może Wisła zajmie ich miejsce? ;>
Avatar
Sheva 24.08.2011, 00:46
Brain ja był jeszcze dodał: jak barca znów oszuka i będzie symulować to nie ma co patrzeć na LM .
Avatar
Bartek-kibic 24.08.2011, 00:36
"Ale jak znowu Barcelona wygra Ligę mistrzów to nie ma co patrzeć na LM ." - nie rozumiem, mógłbyś to rozwinąć?
Avatar
BrainSlug 23.08.2011, 21:36
Ja myślę że Borussia Dortmund przejdzie przez fazę grupową .
Ale jak znowu Barcelona wygra Ligę mistrzów to nie ma co patrzeć na LM .
Avatar
LEWY7 23.08.2011, 21:09
bendzie Ciezko LM to nie Bundesliga..
Avatar
Seba03 23.08.2011, 20:15
Bardzo bym chciał, aby byli w grupie Wisłą (jeżeli awansuje :p, ale przez te koszyki to nie mozliwe...
Avatar
Bartek-kibic 23.08.2011, 16:02
Kopenhaga? Przecież Kopenhaga nie zagra w LM Chyba, że strzeli mistrzowi Czech, na wyjeździe 3 bramki nie tracąc żadnej Dla mnie grupa marzeń to Lille (mistrz Francji, ale początek sezonu drużyna Ludo Obraniaka ma kiepski), Valencia/Villareal (jako, że wciąż nie wiadomo kiedy ruszą rozgrywki La Liga, oba te zespoły mogą jeszcze potrzebować sporo czasu na złapanie odpowiedniej formy i rytmu meczowego - jakbyśmy trafili na jedną drużynę z tej dwójki to dobrze, jakbyśmy z nimi grali od razu w 1 kolejce, wtedy by była szansa na zwycięstwo) no i Arsenal (Kanonierzy są kompletnie rozbici, pełno kontuzji, odszedł lider i kapitan, Fabregas, dzisiaj pojawiła się oficjalna informacja, że Nasri podpisał już kontrakt z ManCity, czyli kolejne wielkie żądło Arsena Wengera odchodzi... na ew. transfery, które mogłyby załatać te dziury (które według mnie są nie do załatania) Londyńczycy mają nieco ponad tydzień, a to bardzo mało czasu, nie sądzę, żeby w tym roku odegrali jakąś większą rolę w Champions League, jak zresztą i w Premiership).
  • Tabela
  • Strzelcy
Drużyna M Pkt
1 Bayern 1 3
2 FC Köln 1 3
3 VfL Wolfsburg 1 3
4 Bor. Dortmund 1 3
5 Bor. M'gladbach 1 3
Czat kibiców
Zaloguj się lub zarejestruj aby móc pisać na czacie.
  • Sirinuxson 03.12.2016, 11:49

    Musi dziś zagrać Bartra z Sokratisem! Oprócz tego Dembele i Reus w podstawie, koniecznie Weigl i Auba. Oby Tuchel znowu nie przekombinował.

  • krzysiek273 30.11.2016, 14:33

    Gramy w sobotę

  • Rafi09 30.11.2016, 12:45

    To my w sobotę nie gramy z Borussią M...? Bo następny mecz w tabeli jest z Realem !! !

  • MarcoBVB09 29.11.2016, 17:44

    Lekcja z przyrody ?? język polski to jeszcze rozumiem bo popełniłem parę błędów w pisaniu bo pisałem szybko. A może mam kupić nowy podręcznik od przyrody w którym jest nowy gatunek "internetowy gnojek pospolity"? Tak czy siak tutaj na forum urywam rozmowę bo niema dalszego sensu. Jeśli chcesz się kłócić to wysyłaj mi prywatne wiadomości a czat zostaw dla kibiców BVB

  • benzedrine 29.11.2016, 17:07

    haha, chyba coś Ci się pomyliło, to po pierwsze. po drugie- masz rację, nie kłóć się z randomami (skoro ja nim jestem, to Ty kim?), ale obiecaj mi, że w tym czasie zajrzysz do lekcji z przyrody i słownika języka polskiego ;)

  • MarcoBVB09 27.11.2016, 10:13

    dobra koleś kończ to bo to już jest nudne. Jeśli chcesz się poczuć hmm zwycięzcą tego pojedynko czy jakoś tak to proszę bardzo wygrałeś talon na waciki i balon. ciesz się zwycięstwem i zjeżdżaj bo nie mam czasu się kłócić z jakimiś randomami w internecie pozdro

  • benzedrine 27.11.2016, 09:39

    naucz się czytać, to raz; a po drugie, to maść na ból dupy przydałaby się Tobie, zobacz na te ilości jadu, które wypluwasz z każdym meczem.

  • Marcin09 26.11.2016, 22:09

    Czy w samej końcówce meczu nie powinien być rzut karny ?? ?

  • MarcoBVB09 26.11.2016, 20:13

    a wogle to frayern wygrywa 2:1 a jest końcówka meczu.

  • MarcoBVB09 26.11.2016, 20:10

    i polecam maść na ból dupy

1 »
archiwum chatu
Forum kibiców
Wyniki LIVE
Piątek, 02 grudnia
FT Mainz 05 1 - 3 Bayern Munich
Sobota, 03 grudnia
16:30 Bayer Leverkusen ? - ? Freiburg
16:30 Borussia Dortmund ? - ? Borussia Moench...
16:30 Hoffenheim ? - ? FC Cologne
16:30 Werder Bremen ? - ? Ingolstadt
16:30 Wolfsburg ? - ? Hertha Berlin
19:30 RasenBallsport ... ? - ? Schalke 04
Niedziela, 04 grudnia
16:30 Darmstadt ? - ? Hamburger SV
18:30 Augsburg ? - ? Eintracht Frank...