Na kogo trafi Borussia?

Thumbnail

Bardzo prawdopodobne, że Borussia Dortmund w Lidze Mistrzów trafi do grupy śmierci. Możliwymi przeciwnikmi w fazie grupowej są: FC Barcelona, Manchester City i AC Milan. Powód: Borussia najprawdopodobniej będzie losowana tylko z czwartego koszyka i raczej nie trafi na nominalnie słabszych przeciwników.

 

Czwartkowe losowanie będzie bardzo ekscytujace dla Mistrzów Niemiec. O 17.45 w Monaco rozpocznie się losowanie grup Ligi Mistrzów. W ocecnym stanie, przed końcem rundy play-off, Borussia jest rozstawiona w czwartym koszyku i trafi na trzech nominalnie silniejsze zespoły.

 

Aby drużyna Jürgena Klopp trafiła do trzeciego koszyka w trwającej we wtorek i środę rundzie play-off  muszą odpaść trzy drużyny znajdujące się wyżej w rankingu od Borussii. Szanse na to są niewielkie. Po ośmiu latach Borussia wraca do Ligi Mistrzów i może trafić na druzynę Mistrza Hiszpanii - FC Barcelone, angielski Manchester City oraz druzynę z Mediolanu - AC Milan.

 

Nieco "lżejszymi" przeciwnikami dla BVB byłyby kluby: FC Porto, Szachtara Donieck oraz FC Kopenhaga. Podczas losowania grup, kluby nie mogą trafić na inną drużynę z tego samego kraju. Tym samy Borussia uniknie starcia z Bayerem Lverkusen czy Bayernem Monachium.

 

Mecze rozgrywane będą we wtorki i środy od 16 września do 6 grudnia.

 

 

Koszyki Ligi Mistrzów

 

1. Koszyk: FC Barcelona, Manchester United, Chelsea Londyn, Bayern Monachium, Arsenal, Real Madryt, FC Porto, Inter Mediolan

 

2. Koszyk: AC Milan, Olympique Lyon, Szachter Donieck, Valencia, Benfika Lizbona, Villarreal, CSKA Moskwa, Olympique Marsylia

 

3. Koszyk: Zenit St. Petersburg, Ajax Amsterdam, Bayer Leverkusen, FC Kopenhaga, Olympiakos Pireus, Fanaerbahe Stambuł, Manchester City, OSC Lille

 

4. Koszyk: FC Basel, Bate Borysów, Borussia Dortmund, Maccabi Haifa, SSC Napoli, Dinamo Zagrzeb, APOEL Nikozja, Otelul Galati


dodał: Major, źródło: derwesten.de, data: 23.08.2011, 15:13
Komentarze (7)
Zaloguj się lub zarejestruj aby móc dodawać komentarze.
Avatar
Seba03 24.08.2011, 20:08
Fenerbahe wywalone z Ligi Mistrzów za jakąś aferę korupcyjną. Może Wisła zajmie ich miejsce? ;>
Avatar
Sheva 24.08.2011, 00:46
Brain ja był jeszcze dodał: jak barca znów oszuka i będzie symulować to nie ma co patrzeć na LM .
Avatar
Bartek-kibic 24.08.2011, 00:36
"Ale jak znowu Barcelona wygra Ligę mistrzów to nie ma co patrzeć na LM ." - nie rozumiem, mógłbyś to rozwinąć?
Avatar
BrainSlug 23.08.2011, 21:36
Ja myślę że Borussia Dortmund przejdzie przez fazę grupową .
Ale jak znowu Barcelona wygra Ligę mistrzów to nie ma co patrzeć na LM .
Avatar
LEWY7 23.08.2011, 21:09
bendzie Ciezko LM to nie Bundesliga..
Avatar
Seba03 23.08.2011, 20:15
Bardzo bym chciał, aby byli w grupie Wisłą (jeżeli awansuje :p, ale przez te koszyki to nie mozliwe...
Avatar
Bartek-kibic 23.08.2011, 16:02
Kopenhaga? Przecież Kopenhaga nie zagra w LM Chyba, że strzeli mistrzowi Czech, na wyjeździe 3 bramki nie tracąc żadnej Dla mnie grupa marzeń to Lille (mistrz Francji, ale początek sezonu drużyna Ludo Obraniaka ma kiepski), Valencia/Villareal (jako, że wciąż nie wiadomo kiedy ruszą rozgrywki La Liga, oba te zespoły mogą jeszcze potrzebować sporo czasu na złapanie odpowiedniej formy i rytmu meczowego - jakbyśmy trafili na jedną drużynę z tej dwójki to dobrze, jakbyśmy z nimi grali od razu w 1 kolejce, wtedy by była szansa na zwycięstwo) no i Arsenal (Kanonierzy są kompletnie rozbici, pełno kontuzji, odszedł lider i kapitan, Fabregas, dzisiaj pojawiła się oficjalna informacja, że Nasri podpisał już kontrakt z ManCity, czyli kolejne wielkie żądło Arsena Wengera odchodzi... na ew. transfery, które mogłyby załatać te dziury (które według mnie są nie do załatania) Londyńczycy mają nieco ponad tydzień, a to bardzo mało czasu, nie sądzę, żeby w tym roku odegrali jakąś większą rolę w Champions League, jak zresztą i w Premiership).
  • Tabela
  • Strzelcy
Drużyna M Pkt
1 Bayern 1 3
2 FC Köln 1 3
3 VfL Wolfsburg 1 3
4 Bor. Dortmund 1 3
5 Bor. M'gladbach 1 3
Czat kibiców
Zaloguj się lub zarejestruj aby móc pisać na czacie.
  • klarek11 28.09.2016, 20:17

    spytaj się Tomasza HAJTO

  • Dortmund55400 28.09.2016, 19:02

    gdzie mozna znalezc skaldy z meczow BVB z sezonu 2010/11?

  • Sirinuxson 28.09.2016, 08:45

    Dobry mecz był, 2 błędy Gintera i 2 bramki dla Realu, ale wynik dobry.

  • krzysiek273 27.09.2016, 22:55

    Dobranoc

  • MarcoBVB09 27.09.2016, 22:54

    Ja idę spać bo już po prostu nie mogę wytrzymać. miłej żółto czarnej nocy... choć z tym żółtym to dziwnie zabrzmiało. w każdym razie dobrej pomeczowej nocki

  • Marcin09 27.09.2016, 22:54

    Szkoda że Pulisic nie strzelił tego...

  • krzysiek273 27.09.2016, 22:53

    I ogólnie młodzi fajnie zagrali

  • krzysiek273 27.09.2016, 22:52

    Dembele tez fajnie grał tylko musi strzelanie poprawic i podawac czesciej

  • MarcoBVB09 27.09.2016, 22:51

    Ja wyglądałem jak bym miał porażenie mózgowe trzeciego stopnia po tym golu haha

  • Marcin09 27.09.2016, 22:51

    A niektórzy mówili że te pieniądze za Schurlle pójdą w błoto bo Schurlle to drewno...a tu co ??

1 »
archiwum chatu
Wyniki LIVE
Piątek, 30 września
20:30 RasenBallsport ... ? - ? Augsburg
Sobota, 01 października
15:30 Bayern Munich ? - ? FC Cologne
15:30 Darmstadt ? - ? Werder Bremen
15:30 Freiburg ? - ? Eintracht Frank...
15:30 Hertha Berlin ? - ? Hamburger SV
15:30 Ingolstadt ? - ? Hoffenheim
18:30 Bayer Leverkusen ? - ? Borussia Dortmund
Niedziela, 02 października
15:30 Wolfsburg ? - ? Mainz 05
17:30 Schalke 04 ? - ? Borussia Moench...