Na kogo trafi Borussia?

Thumbnail

Bardzo prawdopodobne, że Borussia Dortmund w Lidze Mistrzów trafi do grupy śmierci. Możliwymi przeciwnikmi w fazie grupowej są: FC Barcelona, Manchester City i AC Milan. Powód: Borussia najprawdopodobniej będzie losowana tylko z czwartego koszyka i raczej nie trafi na nominalnie słabszych przeciwników.

 

Czwartkowe losowanie będzie bardzo ekscytujace dla Mistrzów Niemiec. O 17.45 w Monaco rozpocznie się losowanie grup Ligi Mistrzów. W ocecnym stanie, przed końcem rundy play-off, Borussia jest rozstawiona w czwartym koszyku i trafi na trzech nominalnie silniejsze zespoły.

 

Aby drużyna Jürgena Klopp trafiła do trzeciego koszyka w trwającej we wtorek i środę rundzie play-off  muszą odpaść trzy drużyny znajdujące się wyżej w rankingu od Borussii. Szanse na to są niewielkie. Po ośmiu latach Borussia wraca do Ligi Mistrzów i może trafić na druzynę Mistrza Hiszpanii - FC Barcelone, angielski Manchester City oraz druzynę z Mediolanu - AC Milan.

 

Nieco "lżejszymi" przeciwnikami dla BVB byłyby kluby: FC Porto, Szachtara Donieck oraz FC Kopenhaga. Podczas losowania grup, kluby nie mogą trafić na inną drużynę z tego samego kraju. Tym samy Borussia uniknie starcia z Bayerem Lverkusen czy Bayernem Monachium.

 

Mecze rozgrywane będą we wtorki i środy od 16 września do 6 grudnia.

 

 

Koszyki Ligi Mistrzów

 

1. Koszyk: FC Barcelona, Manchester United, Chelsea Londyn, Bayern Monachium, Arsenal, Real Madryt, FC Porto, Inter Mediolan

 

2. Koszyk: AC Milan, Olympique Lyon, Szachter Donieck, Valencia, Benfika Lizbona, Villarreal, CSKA Moskwa, Olympique Marsylia

 

3. Koszyk: Zenit St. Petersburg, Ajax Amsterdam, Bayer Leverkusen, FC Kopenhaga, Olympiakos Pireus, Fanaerbahe Stambuł, Manchester City, OSC Lille

 

4. Koszyk: FC Basel, Bate Borysów, Borussia Dortmund, Maccabi Haifa, SSC Napoli, Dinamo Zagrzeb, APOEL Nikozja, Otelul Galati


dodał: Major, źródło: derwesten.de, data: 23.08.2011, 15:13
Komentarze (7)
Zaloguj się lub zarejestruj aby móc dodawać komentarze.
Avatar
Seba03 24.08.2011, 20:08
Fenerbahe wywalone z Ligi Mistrzów za jakąś aferę korupcyjną. Może Wisła zajmie ich miejsce? ;>
Avatar
Sheva 24.08.2011, 00:46
Brain ja był jeszcze dodał: jak barca znów oszuka i będzie symulować to nie ma co patrzeć na LM .
Avatar
Bartek-kibic 24.08.2011, 00:36
"Ale jak znowu Barcelona wygra Ligę mistrzów to nie ma co patrzeć na LM ." - nie rozumiem, mógłbyś to rozwinąć?
Avatar
BrainSlug 23.08.2011, 21:36
Ja myślę że Borussia Dortmund przejdzie przez fazę grupową .
Ale jak znowu Barcelona wygra Ligę mistrzów to nie ma co patrzeć na LM .
Avatar
LEWY7 23.08.2011, 21:09
bendzie Ciezko LM to nie Bundesliga..
Avatar
Seba03 23.08.2011, 20:15
Bardzo bym chciał, aby byli w grupie Wisłą (jeżeli awansuje :p, ale przez te koszyki to nie mozliwe...
Avatar
Bartek-kibic 23.08.2011, 16:02
Kopenhaga? Przecież Kopenhaga nie zagra w LM Chyba, że strzeli mistrzowi Czech, na wyjeździe 3 bramki nie tracąc żadnej Dla mnie grupa marzeń to Lille (mistrz Francji, ale początek sezonu drużyna Ludo Obraniaka ma kiepski), Valencia/Villareal (jako, że wciąż nie wiadomo kiedy ruszą rozgrywki La Liga, oba te zespoły mogą jeszcze potrzebować sporo czasu na złapanie odpowiedniej formy i rytmu meczowego - jakbyśmy trafili na jedną drużynę z tej dwójki to dobrze, jakbyśmy z nimi grali od razu w 1 kolejce, wtedy by była szansa na zwycięstwo) no i Arsenal (Kanonierzy są kompletnie rozbici, pełno kontuzji, odszedł lider i kapitan, Fabregas, dzisiaj pojawiła się oficjalna informacja, że Nasri podpisał już kontrakt z ManCity, czyli kolejne wielkie żądło Arsena Wengera odchodzi... na ew. transfery, które mogłyby załatać te dziury (które według mnie są nie do załatania) Londyńczycy mają nieco ponad tydzień, a to bardzo mało czasu, nie sądzę, żeby w tym roku odegrali jakąś większą rolę w Champions League, jak zresztą i w Premiership).
  • Tabela
  • Strzelcy
Drużyna M Pkt
1 Bayern 23 58
2 VfL Wolfsburg 22 47
3 Bor. M'gladbach 22 37
4 Bayer Leverkusen 23 36
5 FC Schalke 04 23 35
Czat kibiców
Zaloguj się lub zarejestruj aby móc pisać na czacie.
  • BVBPolandFan 28.02.2015, 21:53

    Nasza gra ostatnio jest naprawde dobra , mec z Juve to był mały wypadek ale myślę że nasi piłkarze go naprawią :)

  • Xercon 28.02.2015, 20:46

    Kepek6 też mam taką nadzieje i że to nie będzie już BVB

  • Kepek6 28.02.2015, 20:45

    ja mam nadzieję że Miki pokaże na co go stać a na razie to cieszę się z wyniku i mam nadzieję że mecz z Bayernem będzie wyglądał tak samo :D

  • tomasz12 28.02.2015, 20:43

    nie wy

  • tomasz12 28.02.2015, 20:43

    trener zdecyduje z ludźmi co dalej z poszczególnymi piłkarzami

  • tomasz12 28.02.2015, 20:42

    weźcie ludzie nie kłóćcie sie o jednego piłkarza, zawsze jeden będzie sądził tak a drugi inaczej tak jak że messi to cienias albo ronaldo to cienias

  • Xercon 28.02.2015, 20:40

    I tu piszesz chyba o sobie.

  • Kepek6 28.02.2015, 20:18

    widocznie jesteś ślepy albo nie oglądasz uważnie meczy

  • Xercon 28.02.2015, 20:04

    Oglądałeśjego grę w LM ?? dno i wodorosty ... to samo co tutaj ..... to że na Ukrainie sobie strzelił 30 bramek nie świadczy o tym że jest świetnym zawodnikiem... i Brożek by tam nastrzelał grając w drużynie które w lidze ma same ogórki .... a oprócz słabej skuteczności... to Miki ma mnóstwo strat przez głupie dryblingi, niedokładne podania i słaby przegląd pola ... ile razy On wpadł na obrońce bo nie widział że stał metr od niego ..... i On ciągnął drużynę ?? ? to że sobie dynamicznie( i 100% nie efektywnie) przebiegł 20 metrów z piłką nie oznacza że ciągnął grę drużyny ....

  • Dawid Pępczak 28.02.2015, 19:57

    Szkoleniowiec Borussii Dortmund Juergen Klopp skomentował świętowanie gola Pierre-Emericka Aubameyanga na 1:0 przez Gabończyka i Marco Reusa w specjalnych maskach. "Byłem bardzo zaskoczony i niewtajemniczony. Za to jest niestety żółta kartka , więc niechętnie widzę takie akcję. Myślę jednak, że teraz przerobiliśmy już prawie wszystkie maski. Oczywiście, nie jest przyjemnie powiedzieć mu, że tego nie robił, ale nie powinien tego robić."

1 »
archiwum chatu
Forum kibiców
Sonda B24
Który aspekt mógł wpłynąć na słabą grę BVB w lidze?