Na kogo trafi Borussia?

Thumbnail

Bardzo prawdopodobne, że Borussia Dortmund w Lidze Mistrzów trafi do grupy śmierci. Możliwymi przeciwnikmi w fazie grupowej są: FC Barcelona, Manchester City i AC Milan. Powód: Borussia najprawdopodobniej będzie losowana tylko z czwartego koszyka i raczej nie trafi na nominalnie słabszych przeciwników.

 

Czwartkowe losowanie będzie bardzo ekscytujace dla Mistrzów Niemiec. O 17.45 w Monaco rozpocznie się losowanie grup Ligi Mistrzów. W ocecnym stanie, przed końcem rundy play-off, Borussia jest rozstawiona w czwartym koszyku i trafi na trzech nominalnie silniejsze zespoły.

 

Aby drużyna Jürgena Klopp trafiła do trzeciego koszyka w trwającej we wtorek i środę rundzie play-off  muszą odpaść trzy drużyny znajdujące się wyżej w rankingu od Borussii. Szanse na to są niewielkie. Po ośmiu latach Borussia wraca do Ligi Mistrzów i może trafić na druzynę Mistrza Hiszpanii - FC Barcelone, angielski Manchester City oraz druzynę z Mediolanu - AC Milan.

 

Nieco "lżejszymi" przeciwnikami dla BVB byłyby kluby: FC Porto, Szachtara Donieck oraz FC Kopenhaga. Podczas losowania grup, kluby nie mogą trafić na inną drużynę z tego samego kraju. Tym samy Borussia uniknie starcia z Bayerem Lverkusen czy Bayernem Monachium.

 

Mecze rozgrywane będą we wtorki i środy od 16 września do 6 grudnia.

 

 

Koszyki Ligi Mistrzów

 

1. Koszyk: FC Barcelona, Manchester United, Chelsea Londyn, Bayern Monachium, Arsenal, Real Madryt, FC Porto, Inter Mediolan

 

2. Koszyk: AC Milan, Olympique Lyon, Szachter Donieck, Valencia, Benfika Lizbona, Villarreal, CSKA Moskwa, Olympique Marsylia

 

3. Koszyk: Zenit St. Petersburg, Ajax Amsterdam, Bayer Leverkusen, FC Kopenhaga, Olympiakos Pireus, Fanaerbahe Stambuł, Manchester City, OSC Lille

 

4. Koszyk: FC Basel, Bate Borysów, Borussia Dortmund, Maccabi Haifa, SSC Napoli, Dinamo Zagrzeb, APOEL Nikozja, Otelul Galati


dodał: Major, źródło: derwesten.de, data: 23.08.2011, 15:13
Komentarze (7)
Zaloguj się lub zarejestruj aby móc dodawać komentarze.
Avatar
Seba03 24.08.2011, 20:08
Fenerbahe wywalone z Ligi Mistrzów za jakąś aferę korupcyjną. Może Wisła zajmie ich miejsce? ;>
Avatar
Sheva 24.08.2011, 00:46
Brain ja był jeszcze dodał: jak barca znów oszuka i będzie symulować to nie ma co patrzeć na LM .
Avatar
Bartek-kibic 24.08.2011, 00:36
"Ale jak znowu Barcelona wygra Ligę mistrzów to nie ma co patrzeć na LM ." - nie rozumiem, mógłbyś to rozwinąć?
Avatar
BrainSlug 23.08.2011, 21:36
Ja myślę że Borussia Dortmund przejdzie przez fazę grupową .
Ale jak znowu Barcelona wygra Ligę mistrzów to nie ma co patrzeć na LM .
Avatar
LEWY7 23.08.2011, 21:09
bendzie Ciezko LM to nie Bundesliga..
Avatar
Seba03 23.08.2011, 20:15
Bardzo bym chciał, aby byli w grupie Wisłą (jeżeli awansuje :p, ale przez te koszyki to nie mozliwe...
Avatar
Bartek-kibic 23.08.2011, 16:02
Kopenhaga? Przecież Kopenhaga nie zagra w LM Chyba, że strzeli mistrzowi Czech, na wyjeździe 3 bramki nie tracąc żadnej Dla mnie grupa marzeń to Lille (mistrz Francji, ale początek sezonu drużyna Ludo Obraniaka ma kiepski), Valencia/Villareal (jako, że wciąż nie wiadomo kiedy ruszą rozgrywki La Liga, oba te zespoły mogą jeszcze potrzebować sporo czasu na złapanie odpowiedniej formy i rytmu meczowego - jakbyśmy trafili na jedną drużynę z tej dwójki to dobrze, jakbyśmy z nimi grali od razu w 1 kolejce, wtedy by była szansa na zwycięstwo) no i Arsenal (Kanonierzy są kompletnie rozbici, pełno kontuzji, odszedł lider i kapitan, Fabregas, dzisiaj pojawiła się oficjalna informacja, że Nasri podpisał już kontrakt z ManCity, czyli kolejne wielkie żądło Arsena Wengera odchodzi... na ew. transfery, które mogłyby załatać te dziury (które według mnie są nie do załatania) Londyńczycy mają nieco ponad tydzień, a to bardzo mało czasu, nie sądzę, żeby w tym roku odegrali jakąś większą rolę w Champions League, jak zresztą i w Premiership).
  • Tabela
  • Strzelcy
Drużyna M Pkt
1 Bayern 18 45
2 VfL Wolfsburg 18 37
3 Bor. M'gladbach 18 30
4 FC Schalke 04 18 30
5 Bayer Leverkusen 18 29
Czat kibiców
Zaloguj się lub zarejestruj aby móc pisać na czacie.
  • Xercon 31.01.2015, 23:50

    Sahin w tym meczu nie grał wcale źle. A co do celności podań duża też wina taktyki .... czyli wy i nie przegrać. Ginter to przecinak .... jak Bender nie oczekujcie że będzie rozgrywał .....

  • psk100 31.01.2015, 23:29

    Reus odejdzie, nie będzie czekał aż coś ruszy. Powinniśmy spróbować zagrać inną taktyką z 2 napastnikami Auba i lekko cofnięty Reus, za nimi może Gundo/Miki, po bokach Kuba i Kampl, a def. pomocnik Gundo/Sahin/Bener. Co myślicie o tym?

  • piotro12 31.01.2015, 23:19

    Oby na Augsburg wrócil Kubuś albo Aubameyang Może zamiast Sahina Mikiego postawic może wtedy bedzie lepiej albo zmiana formacj

  • Jozzy 31.01.2015, 22:58

    Reus chce się ponoć do Arsenalu przenieść w sumie po dzisiejszym meczu to się mu nie dziwie.

  • BVBPolandFan 31.01.2015, 21:35

    no i 0:0 :/

  • Sirinuxson 31.01.2015, 21:25

    Sahinowi też zajmie dużo czasu dojście do dobrej formy. Liczę że z Augsburgiem w końcu na dobre zaczną wygrywać,

  • Reusowy 31.01.2015, 21:25

    Błagam, nie brońcie dzisiejszej gry naszych środkowych pomocników. DNO i METR MUŁU. Ginter 43% celnych podań, serio ? Sahin ani jednej dobrej piłki do przodu, a gdy miał opcje rozegrania walił "świecie" w górę. Ja się pytam to jest poziom bundesligi ?!

  • psk100 31.01.2015, 21:10

    Może Sahin by brał więcej na siebie, ale przez Gintera miał więcej obowiązków, ale i tak zagrał nieźle.

  • Sirinuxson 31.01.2015, 21:07

    Mecz był naprawdę do wygrania, Bayer też zagrał ślamazarnie.

  • Sirinuxson 31.01.2015, 21:07

    Ginter to nominalny środkowy obrońca i to widać. Piłka niestety sprawia mu problemy. Mam nadzieję, że Bender i Kehl szybko wrócą, bo bez nich środek pola wygląda dramatycznie. Nie mówiąc już o braku Ilkaya Gundogana. Nie miał kto rozgrywać.

1 »
archiwum chatu
Forum kibiców